1. Kiedy najlepiej rezerwować termin ślubny?
Im wcześniej tym lepiej. Dlaczego? Jeżeli szukamy fotografa w pośpiechu na ostatnią chwilę możemy podjąć złą decyzję, jak i dlatego że fotograf którego macie zamiar wybrać może mieć już po prostu zarezerwowany termin. Pełna rezerwacja terminu następuje w chwili podpisania umowy i wpłacie zadatku.
2. Dlaczego tak ważne jest spotkanie z fotografem ślubnym?
Spotkanie nic nie kosztuje i nie jest w żaden sposób zobowiązujące. Przed podpisaniem umowy warto poznać człowieka, który będzie Wam towarzyszył w tym najważniejszym dniu Waszego wspólnego życia. Warto również sprawdzić szersze portfolio fotografa np. poprosić o pokazanie pełnego reportażu z dniu ślubu. Oczywiście nie zawsze jest to takie proste, czasami bywa tak że fotografa i Parę Młodą dzielą setki kilometrów i wszystkie formalności i sprawy przed ślubem załatwiane są telefonicznie/listownie/mailowo.
3. Czy posiadasz uprawnienia fotografa ślubnego?
Tak, każdy fotograf przebywający i wykonujący zdjęcia na terenie kościoła powinien posiadać zaświadczenie/upoważnienie wydane przez kurię zezwalające na fotografowanie/filmowanie.
4. Na jakim terenie działasz?
Głównie na terenie Pomorza, ale nie ma żadnych przeszkód abym uwiecznił Waszą uroczystość w dowolnym miejscu Polski, czy świata.
5. Do której godziny fotografujesz na weselu?
Zazwyczaj jestem do końca oczepin - około godz. 1:00 w nocy.
6. Czy płyty DVD/pendrive ze zdjęciami są zabezpieczone przed kopiowaniem?
Wszystkie płyty DVD/pendrive które oddaję nie są w żaden sposób zabezpieczone. Można je do woli kopiować dla rodziny i gości, jak i wykonywać wysokiej jakości odbitki/wydruki.
7. Dlaczego warto zdecydować się na sesję plenerową w innym dniu niż ślub?
Przede wszystkim nie ma presji czasu jak to zwykle bywa przy sesjach w dniu ślubu. Możemy poświęcić kilka godzin na zdjęcia i spokojnie odwiedzić kilka miejsc plenerowych.
8. Interesuje nas plener zagraniczny. Jakie są koszta?
Cena pleneru zagranicznego jest ustalana indywidualnie zależnie od miejsca i czasu jaki poświęcimy.
9. Po jakim czasie dostaniemy gotowe zdjęcia?
Zazwyczaj jest to do 30 dni od daty uroczystości, lub 30 dni liczone od daty sesji plenerowej.

10. Czy zdjęcia które otrzymamy poddawane są obróbce?

Tak, zdjęcia wykonuję w formacie RAW – jest to cyfrowy odpowiednik negatywu. Charakteryzuje się on dużym zakresem tonalnym, brakiem kompresji stratnej, jak i posiada więcej bitów na piksel (w odróżnieniu od formatu .jpg) Można powiedzieć iż są to surowe dane z matrycy, które dają większe możliwości w późniejszym przygotowaniu zdjęcia. Każda fotografia którą otrzymujecie jest poddawana obróbce, na którą składa się szereg procesów mających na celu poprawienie surowego materiału.

 

Poniżej prezentuję kilka przykładów obróbki surowego zdjęcia:

11. Ile zdjęć otrzymamy?
Przy wyborze pełnego pakietu od przygotowań do oczepin i sesji plenerowej zdjęć będzie kilkaset, szczegółowo określimy to w umowie jako minimum. Dodatkowo każde zdjęcie będzie przerobione na wersję czarno białą.
12. Czy istnieje możliwość otrzymania plików RAW na własny użytek?
Tak, na życzenie klienta udostępniam cały materiał w plikach RAW na płytach DVD. Zazwyczaj jest to ponad 50GB materiału, przy czym nie biorę odpowiedzialności za wyniki samodzielnej obróbki. Jest to opcja dodatkowo płatna - 200zł.